O nás

Potřebujete pokrývku hlavy? Jednu, dvě nebo rovnou tucet? Není problém! Vyrábíme pánské i dámské klobouky, barety, kšiltovky a čepice všeho druhu. Pro každodenní nošení i speciální účely. Na své si u nás přijdou obyčejní lidé, ale i ti, kteří potřebují čepici pro doplnění uniformy – myslivci, policisté, hasiči.

 

Běžně šijeme čepice i do různých divadelních inscenací a měli jsme tu čest ozdobit i hlavy několika známým hercům v oblíbených českých filmech a seriálech.

1 000 000

vyrobených čepic

21 let

fungování

v 10 státech

nosí naše klobouky

Historie

Kdysi dávno na konci minulého století, přesně v roce 1999, založili lidé, obohaceni o dlouholeté zkušenosti s výrobou čepic, společnost. Pojmenovali ji Aksana a od začátku do ní vkládali naprosto vše. Investovali do výroby těch nejlepších čepic a klobouků svůj čas, svůj um a vášeň pro detail a kvalitní zpracování. V roce 2020 se však vše obrátilo vzhůru nohama.

Současnost

Dobře, ne tak docela. V tom roce firma pouze změnila majitele. Od původních majitelů jsme firmu převzali my – manželé Alena a Andreas Castellon. Co tahle změna znamenala pro firmu?


Jen další krok kupředu. Vnesli jsme do ní to nejlepší z nás. Uznáváme stejné firemní hodnoty, jako tomu bylo od základu, a proto jsou naše pokrývky hlavy stále bezkonkurenční zboží široko daleko. A děláme vše pro to, aby to tak bylo i nadále.


Naší hlavní specializací je výroba uniformních čepic, brigadýrek a baretů pro myslivce, vojáky, policii a jiné bezpečnostní složky. Ale nejen to. Na své si u nás přijdou zkrátka všichni – ženy, muži i děti, pro které vyrobíme pokrývku hlavy pro každodenní nošení na míru a přání.


S radostí se pouštíme i do výroby čepic pro divadlo, film a seriály. Specialitou pro nás byla také výroba čepic pro britskou hradní stráž.


O kvalitě našich výrobků firmy Aksana mluví nejen stovky spokojených zákazníků, ale i dva důležité certifikáty:

  • ISO 9001 – Certifikát kvality prokazující, že Aksana splňuje přísné požadavky na systém managementu jakosti.
 
  • AQAP 2110 – Specifický certifikát kvality vytvořený pro armádní průmysl. Zajišťuje, že Aksana splňuje požadavky NATO na ověřování kvality při návrhu, vývoji a výrobě uniformních součástí.

Víte že...

jste naši práci mohli zahlédnout i ve známých českých filmech?

Jak to našim čepicím slušelo před kamerou? Podívejte se!