Aksana ve filmu

Bylo nám ctí, podílet se alespoň malým kouskem na vzniku několika českých filmů/seriálů. Naše ručně vyráběné čepice se tak už navěky budou nosit na hlavách našich oblíbených herců. 

Kde můžete vidět naši práci? 

Tmavomodrý svět

Tmavomodrý svět je český válečný film z období 2. světové války. V hlavních rolích můžete spatřit například Ondřeje Vetchého nebo Kryštofa Hádka. 


Podle dobových fotografií jsme pro film ušili všechny uniformní čepice a lodičky, které se na hlavách herců ve filmu objevily.

Četnické humoresky

Četnické humoresky – jeden z nejúspěšnějších českých seriálů. Děj se odehrává v prostředí četnické pátrací stanice na brněnském venkově za první republiky. 


Do seriálu jsme vyráběli přes 20 četnických čepic s červeným pruhem tak, aby co nejvíce napodobovaly dobové kousky. Můžete je spatřit například na hlavě Tomáše Töpfera, Ivana Trojana nebo Františka Švihlíka.

Četníci z Luhačovic

Četníci z Luhačovic je nezávazným pokračováním seriálu Četnické humoresky. Oba seriály byly natočeny z prostředí prvorepublikového období a v každé epizodě herci řešili dva kriminální případy. 


Do seriálu jsme vyrobili 10 černých čepic s kšiltem, které můžete vidět na hlavě Pavla Zedníčka nebo Vladimíra Hausera. Dále pak také 10 červenošedivých a 10 uniformních čepic, které zdobily hlavu třeba Karla Dobrého a Martina Donutila.

Aksana na divadelních prknech

Nejen ve zmíněných filmech, ale i na prknech známých divadel se můžete setkat s našimi čepicemi. Kde?

 

Národní divadlo
Tady naši práci můžete vidět hned v několika představeních, a to:

  • Dobře placená procházka – na hlavě Jiřího Suchého v roli pošťáka,
  • Netrpělivost srdce – na hlavě Jiřího Štěpničky v roli plukovníka,
  • nebo v představení Plukovník Švec, kde jsme ozdobili hlavy například Filipovi Kaňkovskému a Aloisi Švehlíkovi.

 

Hudební divadlo Karlín

Ani Hudební divadlo Karlín nezůstalo ochuzeno. Tam jsme dodali 5 divadelních brigadýrek do rolí policistů v představení Sestry v akci. 

 

Divadlo na Vinohradech
A v Divadle na Vinohradech můžete naši práci vidět na hlavě Václava Vydry, který hraje roli poštmistra v představení s názvem Revizor.